اخبار

اهدا وقت و تخصص، بازوی نوین گفتمان مسئولیت پذیری اجتماعی

اهدا وقت و تخصص، بازوی نوین گفتمان مسئولیت پذیری اجتماعی
مسئولیت اجتماعی فقط محدود به منابع جامعه نبوده و در این مسیر توجه به مسائلی چون رفاه عمومی جامعه، رعایت حقوق انسانی، محافظت از محیط زیست، رعایت حقوق کارگران، تعهد به اخلاقیات کسب ‌و‌کار و ... جزو اولویت‌های هر فرد، نهاد، شرکت یا سازمان خواهد بود.
1402/10/28 عمومیاهدا وقت و تخصص، بازوی نوین گفتمان مسئولیت پذیری اجتماعی

مسئولیت اجتماعی وظیفه هر یک از اعضای جامعه‌ای است که خود را مسئول و متعهد به حفظ ارزش‌های جامعه می‌داند. هر یک از ما به عنوان افرادی که در حال حاضر در حال استفاده از منابع این مرز و بوم هستیم، باید خود را مسئول رفاه آیندگان این سرزمین بدانیم. میراثی که از گذشتگان دور برای ما به جا مانده باید با کمترین میزان تخریب و با بیشترین میزان ارزش افزوده برای آیندگان باقی بماند، در غیر این صورت همانند بسیاری تمدنهای قرون گذشته محکوم به نابودی و نیستی خواهیم بود.

مسئولیت اجتماعی فقط محدود به منابع جامعه نبوده و در این مسیر توجه به مسائلی چون رفاه عمومی جامعه، رعایت حقوق انسانی، محافظت از محیط زیست، رعایت حقوق کارگران، تعهد به اخلاقیات کسب ‌و‌کار و ... جزو اولویت‌های هر فرد، نهاد، شرکت یا سازمان خواهد بود.

ما به عنوان بنگاه‌ های اقتصادی توجه ویژه‌ای در این مسیر خواهیم داشت، زیرا اثرات بنگاه‌های اقتصادی بسیار مضاعف بوده و تأثیرات فراوانی در موضوعاتی مانند اقتصاد، اجتماع، محیط زیست، قوانین و ... دارد.

شرکت توسعه فن‌آوری آریا وندیداد نیز به عنوان عضو کوچکی از همین جامعه، از همان ابتدای راه فعالیت شرکت تصمیم گرفت که به گونه‌ای نو در قبال این مسئولیت، بخشی از وظایف خود را به انجام رسانده و با معرفی ماموریت «با هم بسازیم» این گفتمان را آغاز نموده است. از آنجا که شرکت توسعه فن‌آوری آریا وندیداد در حوزه طراحی پورتال و برنامه ‌نویسی سیستم‌ ها و نرم ‌افزارها فعالیت دارد، در راستای مسئولیت اجتماعی خود بهتر دانسته خدمات مناسبی را به بنگاه ‌هایی ارائه نماید که خدمات عمومی و گسترده‌تری را برای عموم مردم ارائه می ‌نمایند. بنابراین ما تصمیم گرفته‌ایم به جای این‌که مسئولیت اجتماعی خود را به قشر اندکی متناسب با توان شرکت ارائه نماییم، این انرژی را در جهت ارائه خدمات به نهادهای اجتماعی متمرکز نموده تا افراد بیشتری از آن بهره‌مند گردند.

راه‌اندازی وبسایت های کاملا تخصصی رایگان جزو دستور کار قرار گرفته و به لطف خداوند در این مسیر چند وبسایت و یک نرم‌افزار موبایل تولید و در اختیار نهادهای متقاضی قرار گرفت.

ما معتقدیم که هر بنگاه اقتصادی یا هر فرد متخصص در هر شرایطی می‌تواند به صورت مستقیم با اهدای وقت و تخصص خود به افراد مددجو یا به صورت غیر مستقیم با کمک به نهادهای اجتماعی وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود را به درستی به انجام برساند.

«دهمین همایش ملی ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت پذیری اجتماعی» می‌تواند قدم بزرگی در این مسیر بوده و ما نیز به عنوان عضو کوچکی از این حرکت مسئولانه و دلسوزانه، همه افراد و بنگاه‌های اقتصادی را دعوت می‌نماییم تا با اهدا وقت و تخصص خود قدمی در راه اعتلای این مرز و بوم بردارند.

مهدی ریزوندی

مدیرعامل شرکت توسعه فن‌آوری آریا وندیداد

مسئولیت اجتماعی مسئولیت پذیری اجتماعی اهدای وقت و تخصص

تاریخ ثبت:1402/10/28
تاریخ ویرایش:1402/10/30
موضوع: عمومی

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.